Blogerių savireklamos savaitė. Mano kulinarinių blogų top-12

Ilgai nerašiau naujų įrašų ir vėl ilgai nerašysiu. Tačiau šiandien mane išprovokavo. Vienas įžūlus žiurkėnas, valdantis Visatą ir nepaliaujamai reikalaujantis už tai mokesčio , paskelbė Blogerių savireklamos savaitę, kuri įkvėpė žmones dalytis savo mėgstamiausių tinklaraščių 12-ukais. Nepretenduoju į garbingą blogerio titulą (jam apginti derėtų aplankyti savo tinklaraštį gal kiek dažniau nei kartą metuose), tačiau pastaruoju metu tinklaraštininkų triūso vaisius tiesiog srėbte srėbiu (tiesiogine prasme – taip pat), tad būtų nemandagu tokia tinkama proga nepagerbti tų, kam dažnai net nepasivarginu palikti komentaro.

Taigi, kulinarinių blogų top 12… Pirmiausia, apie atrankos į dvyliktuką kriterijus. Kulinarinius blogus aš lankau labai pragmatiškai ir naudojuosi jais visai ne pagal paskirtį: nesižaviu vis puikesnėmis nuotraukomis, neskaitau “įžanginių” tekstų, kurie vieniems(-oms) pavyksta dailesni, kitiems(-oms) ne taip vikriai išsidėsto, ir net nekeliu originalumo reikalavimų. Mano apsilankymų tikslas – žemiškas ir egoistinis: aš ieškau receptų savo kasdieniam stalui. Tad išskiriu pirmiausia tuos tinklaraščius, kurie geriausiai atlieka šią funkciją.

Esu dėkinga tinklaraštininkams, kad daugelis, net ir mėgstantieji ilgas preambules, išskiria receptus labai aiškiai, pateikia juos tiksliai ir negaili patarimų. Ruošdama maistą, naudojuosi tiek spausdintais, tiek interneto šaltiniais, tarp kurių tinklaraščiai dominuoja. Jų privalumai yra nuostabūs. Juos lengva rasti (ypač pamėgau skoniublogas.lt platformą – ten nemažai virtualių kulinarų reguliariai pateikia savo update’us). Juose yra daug išieškotų, neįprastų ar net autorinės kūrybos receptų, kurie dažniausiai yra pilnai adaptuoti vietinei virtuvei – rasti produktų atitikmenys, konvertuoti kiekiai. Taip pat patrauklus jų bruožas yra sezoniškumas (vos tik gaunate pirmą puslitrį braškių, tinklaraščiuose jau puikuojasi efektingi tortai, salotos, putėsiai ir kokteiliai su raudonskruoste vasaros skanumynų lydere). Autoriai mielai ir sąžiningai (su labai retom išimtim) pasidalija savo asmeniniais įspūdžiais, neslepia nusivylimų ir neliaupsina vidutiniškų patiekalų. Ir jeigu vis dėlto tuose aiškiuose aprašymuose lieka neaiškumų, fantastiškiausia tinklaraščio funkcija yra galimybė komentare paklausti autoriaus, kiek yra “saujelė” ar kas tos chia sėklos ir kur jų duoda. Tad matote, išties verta gaminti drauge su tinklaraštininkais. O dabar pagirkime 12 pačių pačiausių.

1. Skonio galerija – labai estetiškas, aiškus, įkvepiantis puslapis pažengusiems savamoksliams šefams, siekiantiems naujų skonių, spalvų ir formų savo lėkštėse.

2. Sonatinos receptai – nors paskutinis įrašas sukurtas dar 2013 m., “miegantis” Sonatinos blogas tebėra vienas populiariausių receptų šaltinių, ypač konditerijos srityje. Receptai “pagal Sonatiną”, drįsčiau spėti, užimtų trečiąją vietą po “pagal Beatą” ir “pagal Oliverį”.

3. Saulėta virtuvė – dovanok man, miela autore, paprastai neskiriu dėmesio tiems gyvenimo patirčių įkvėptiems tekstams (bet jie man netrukdo), ir jaučiuosi dėkinga dėl tokios aiškios struktūros, gražaus apipavidalinimo ir patiekalų reitingavimo. Aišku, vengiant publikuoti ypač prastus receptus, dešimtbalė skalė per plati, bet tas pačios sau parašytas dešimtukas ar sąžiningas aštuonetas visada adekvačiai nuteikia.

4. Forellės receptai – dar vienas besiilsintis tinklaraštis (nuo 2014 m. liepos), bet autorė, kiek žinau, parnasų šturmo virtuvėje nėra apleidusi. Ji mėgsta iššūkius, randa įdomių, intriguojančių įvairaus sudėtingumo patiekalų. Su ja galite nugrimzti į pyragą kaip į kokį nuotykį. Skonio receptorių įspūdžiai bus įvairūs, bet vis viena džiaugsitės, kad antai iškilo, susikaramelizavo, susidarė burbuliukai ar dar kas nematyto įvyko su tekstūra, spalva ar skoniu.

5. Ką suvalgyti – tęsiame atostogaujančių blogerių paradą. Tai yra vienintelis mano naudojamas kulinarinis tinklaraštis, pildomas (pildytas) vyro. Ir turinys, žinote, atitinkamas: sotu, konkretu, bet anaiptol nestokoja estetikos ir dėmesingumo maisto ruošos niuansams. Jeigu ketinu ruošti kepsnį, dažniausiai pasitikslinu, kaip tai darė jis. P.S. jei gaminsite plovą pagal čia pateikiamą receptą, mėsos kiekį dvigubinkite drąsiai ir būtinai naudokite kuminą.

6. Oditelės blogas – pastaruoju metu mano dažnai lankomas. Dominuoja kasdieniški, “ūkiški” receptai, su kūrybiška gaidele (kaip feta vištienos kukuliuose, kepsnių sukimas į suktinukus ir pan.)

7. Vaikai ir vanilė – primenantis skanumu, paprastumu ir optimizmu Saulėtą virtuvę, dažniausiai siūlantis lengvo, nekaloringo, bet sveiko ir nesudėtingai ruošiamo maisto.

8. Nidos receptai – stengiausi neliaupsinti tinklaraščių, kurių autoriai jau išleidę knygas ir šiaip labai matomi, bet, matote, nepavyko.

9. Lietuvos virėja – jeigu jau pradėjau vardinti ir itin garsius tinklaraščius, negaliu nepasidžiaugti šiuo – itin konceptualiu, kurio net ir literatūriniai inkliuzai nesugadina.

10. Baking secrets – labai entuziastingai kuriamas dvikalbis blogas su ypač detaliais aprašymais ir pasidalijimais maisto ruošos teikiamomis emocijomis. Tobulas palydovas virtuvės naujokams.

11. Duok druskos – paprastas, lengvas, niekada nenuvylęs dar maistas (seku neseniai, bet išbandyti receptai pasižymi optimaliu ruošos lengvumo ir rezultato kokybės balansu).

12. Bubble kitchen – itin daug originalių receptų iš viso pasaulio. Sakyčiau, nedidelis gurmano vadovas.

Man atrodo, aš įpusėjau sąrašą…

Mieli virtualūs šefai, dovanokite, kad daugelio Jūsų tinklaraščių nepelnytai neįtraukiau: tuzinas tėra tuzinas. Jūsų armija virtualiose platybėse maitina Lietuvą. Valgykite ir rodykit, ką suvalgėt bei kaip tai sukūrėte.

 

Readers Comments (4)

 1. Miela Laima,

  Turiu pasakyti esu labai maloniai nudžiuginta, kad taip šauniai įvertinote mano jaunutį blogą ir įtraukėte į savo pačių pačiausių sąrašą. Daugybę metų sirpo idėja pradėti užrašinėti savo kulinarines keliones, o idėja prinoko ir virto tikru projektu tik prieš gera pusmetį ir tai tik su pagrindine idėja, pasidallinti receptais su šeima ir mielais draugais. Labai džiugu žinoti, kad jau turiu labai mielų gerbėjų, kurios mane seka ir kurias galiu džiuginti savo paprastomis ir žemiškomis gardumynų idėjomis.

  Nuoširdus ačiū!
  Linkėjimai iš saulėtų pietų,
  Dangira

 2. Miela Dangira,

  tikrai nesu vienintelė, kam nuostabi lašišos bei porų pynė ar cukinijų tarta su ricotta paglostė skrandį ir skonio receptorius. 🙂 Kunkuliuojant puodams, kaistant orkaitei ir čirškant keptuvėms nevisada prisiruošiama pakomentuoti rezultatą, bet kad rezultatai skanūs ir žadinantys apetitą gaminti toliau – tikra tiesa. 🙂

  Linkiu įkvėpimo ir skanaus!

  Laima

 3. Ačiū, Laima, už gražų atsiliepimą 🙂 Tiesa pasakius, labai nustebau, kad patekau į tokį garbingą sąrašą ir gavau tokį “neeilinį” aprašymą 🙂 🙂
  Man patinka “tylūs” skaitytojai, kurie vėliau ar anksčiau “išlenda” ir pamini geru žodžiu 🙂 Dar kartelį – nuoširdus ačiū 🙂

  Gražios dienos,
  Edita

 4. Ahh – I love this post. You make me want to have a son and name him Devin – lol. You give so much time and attention to family and parenting – that’s good Keith, real good.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*